Telewizor i pilot zdalnego sterowania w jednym

Sieć domowa to ostatnio nośny temat, więc nie dziwi fakt, że pojawia się sporo urządzeń, które można do niej podłączyć. Ericsson IPTV Remote to kolejne z nich. Pozwala sterować poprzez sieć różnymi urządzeniami multimedialnymi, m.in. telewizorem, komputerem i telefonem komórkowym.
Multimedialny pilot zdalnego sterowania Ericsson IPTV Remote
Multimedialny pilot zdalnego sterowania Ericsson IPTV Remote

Według twórców urządzenie ma w nowatorski sposób pomóc zapanować na mediami. Można na jego ekranie przejrzeć m.in., jakie dostępne są kanały telewizyjne oraz jakie filmy mamy zgromadzone w poszczególnych urządzeniach, a jakie możemy wypożyczyć online w ramach usługi VOD. Na ekranie możemy też odtworzyć wybrane filmy czy obejrzeć programy telewizyjne rozpowszechniane jako IPTV. Ericsson planuje, że urządzenie będzie oferowane klientom przez operatorów telewizji kablowej.

Co ciekawe, gdy przejrzy się wszystkie możliwości urządzenia, okaże się, że to de facto okrojony tablet. Poza sterowaniem multimediami, pozwala ono także surfować po Internecie czy korzystać z komunikatora. Po dodaniu kilku drobiazgów, multimedialny pilot Ericssona będzie mógł konkurować z iPadem…

Przy okazji prezentacji swojego prototypu, Ericsson podał, że obecnie na świecie telewizję IPTV odbiera około 40 mln abonentów. Do 2015 roku liczba ta ma się potroić.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.