Ultracienka plazma HDTV z technologią 600Hz

LG prezentuje serię cienkich telewizorów plazmowych HDTV, które mierzą 25 milimetrów grubości, oferują rozdzielczość Full HD oraz technologię odświeżania obrazu 600Hz.

Koreański producent wprowadza na rynek dwa telewizory plazmowe z linii XCanvas. Modele o przekątnej 60 cali (60PK550) i 50 cali (50PK550) i pseudonimie Skinny Frame mierzą zaledwie 25 milimetrów grubości, a więc są niemal dwukrotnie cieńsze od obecnych plazm firmy LG. Obydwa telewizory oferują rozdzielczość Full HD, technologię odświeżania obrazu na poziomie 600Hz, port USB do odtwarzania zdjęć, filmów i muzyki, trzy złącza HDMI, a także dostosowywane automatycznie podświetlenie, które obniża pobór energii.

50-calowa plazma LG kosztować będzie 1500 dolarów (ponad 4500 złotych), podczas gdy za model o 10 cali większy trzeba będzie zapłacić już 3325 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 10 000 złotych. Telewizory dostępne są na razie w Korei, ale powinny wkrótce trafić również do Europy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.