Verbatim MediaStation Pro 750GB

archiwum
Stosunkowo nieduży odtwarzacz z wbudowanym dyskiem twardym SATA 3,5" (testowaliśmy model z dyskiem o pojemności 750 GB). Można również korzystać z nośników podłączanych przez port USB lub podłączyć urządzenie do sieci LAN albo WLAN (wbudowana karta WiFi 802.11 b/g). Nie są obsługiwane pliki MKV,

Odtwarzacz Verbatim MediaStation Pro odtwarza pliki multimedialne (audio, wideo i obrazy) zapisane na wbudowanym dysku twardym SATA 3,5″ (testowaliśmy model z dyskiem o pojemności 750 GB), dysku zewnętrznym albo pendrivie podłączonym do złącza USB lub znajdujące się w sieci LAN albo WLAN (wbudowana karta Wi-Fi 802.11 b/g).

Wśród złączy znajduje się m.in. wyjście HDMI 1.3 (maksymalna rozdzielczość to 1080p), wyjście komponentowe i wyjście kompozytowe wraz z odpowiadającymi mu wyjściami audio (stereo). Odtwarzacz jest stosunkowo nieduży, lecz waży ponad 1,1 kg, z czego ponad połowę stanowi masa dysku twardego.

Do sterowania urządzeniem służy pilot na podczerwień z dobrze rozmieszczonymi klawiszami (nie są podświetlane). Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku. Jeśli chodzi o najczęściej spotykane formaty wideo, nie są obsługiwane kontenery MKV, MOV, WMV i TS. Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są szybko. Obsługiwane są napisy do filmów w formatach TXT, SRT i SUB, lecz polskie znaki nie są prawidłowo wyświetlane.

Dysk twardy można sformatować za pomocą menu urządzenia, nie jest do tego potrzebny komputer. Urządzenie jest bardzo ciche. Przeciętny pobór mocy wynosi 12,7 W podczas wyświetlania menu i 14 W podczas odtwarzania filmu.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.