Verbatim Portable Hard Drive 47583 320GB Color Edition Czerwony

Firma Verbatim mogąca pochwalić się dużą różnorodnością nośników danych, ma w swojej ofercie mobilny dysk dwuipółcalowy oznaczony symbolem 47583. Jest to urządzenie z rodziny Portable Hard Drive Colour Edition. Lekka, opływowa obudowa o nowoczesnym wzornictwie wykonana jest z plastiku i oferowana aż w 11 wariantach kolorystycznych.

HP Simple Save oferuje najkrótszy czas dostępu. Verbatim nieznacznie gorszy.

HP Simple Save oferuje najkrótszy czas dostępu. Verbatim nieznacznie gorszy.

Diody sygnalizujące stan pracy umieszczone są w przemyślany sposób, po bokach obudowy i świecą niebieskim, nie rażącym światłem, co nie jest standardem i stanowi niewątpliwą zaletę. Wewnątrz pracuje dysk Fujitsu Hornet M160 MHZ2320BH. Jest on wyposażony w interfejs SATA 3.0 Gb/s. Nośnik jest zgodny ze standardem Plug and Play, jest gotowy do pracy od razu po podłączeniu do portu USB komputera, poprzez który odbywa się zasilanie i transfer danych. Złącze USB 2.0 jest tu tradycyjnym wąskim gardłem blokującym wydajność jaką dysponuje dysk będący wewnątrz. Podłączanie urządzenia przy użyciu kabla z pojedynczym wejściem USB, nawet do starszych komputerów, nie sprawiało problemu i nie wymagało podpinania poprzez podwójny kabel USB Y.

Prestigio DTI i PQI H550 mają wyższe od pozostałych wyniki za sprawą aplikacji Fnet Turbo USB.

Prestigio DTI i PQI H550 mają wyższe od pozostałych wyniki za sprawą aplikacji Fnet Turbo USB.

Zmierzona aplikacją HD Tach 3.0 średnia szybkość odczytu i zapisu danych była na standardowym dla dysków ze złączem USB 2.0 poziomie 31,7 i 26,3 MB/s przy czasie dostępu wynoszącym 17,6 ms. Podczas pomiaru rzeczywistego transferu plików, maksymalny odczyt i zapis wynosił: 27,9 i 23 MB/s, czyli przeciętnie. Tradycyjnie najlepsze wyniki generował pomiar kopiowania dużych plików. W programie PCMark05 (HDD Score) dysk uzyskał bardzo dobry wynik – 3226 pkt. Obudowa dysku nagrzewała się do temperatury 32°C.

Verbatim uzyskał najwięcej punktów w benchmarku PCMark05 (HDD Store).

Verbatim uzyskał najwięcej punktów w benchmarku PCMark05 (HDD Store).

Podczas pomiaru głośności Verbatim generował hałas rzędu 33,7 dB (1,4 sona) w trybie odczytu. Nośnik zużywa niedużo energii, podczas pracy maks. 2,8 W, w spoczynku 1,3 W. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie Nero BackITup Essentials umożliwiające tworzenie kopii zapasowych ważnych dla użytkownika danych.

Arek Uriasz