- Możliwość łączenia się z naszymi telefonami, komputerami i innymi urządzeniami jest uważana za podstawową potrzebę człowieka - mówi Eva Elmstedt, dyrektor działu obsługi klienta w firmie Ericsson

W Chiński Nowy Rok mógł paść rekord liczby wysłanych SMS-ów

Z okazji ostatniego Chińskiego Nowego Roku zostało wysłanych 18 miliardów SMS-ów. Rośnie zapotrzebowanie na usługi sieciowe a klienci oczekują doskonałego działania sieci.

SMS-y stały się popularnym sposobem podtrzymywania kontaktów z rodziną i znajomymi w okresie wakacji. W samej Szwecji z okazji Nowego Roku 2009/10 zostało wysłanych 32 miliony SMS-ów, co odpowiada dziewięciu SMS-om na każdego abonenta. Ericsson przewiduje, że w okresie wakacyjnym Chińskiego Nowego Roku, który rozpoczał się 14 lutego, mogło zostać wysłanych nawet 19 miliardów SMS-ów.

Inny rekord został ustanowiony w 2009 r. w Stanach Zjednoczonych w czasie programu  American Idol, kiedy to zostało wysłanych 178 milionów SMS-ów. Według prognoz firmy Gartner w 2010 r. liczba SMS-ów wysłanych na całym świecie sięgnie 2,3 tryliona.

W okresach największego ruchu duże znaczenie ma odpowiednia konserwacja i obsługa sieci. Dodatkową komplikacją jest to, że SMS-y często muszą przechodzić przez różne sieci oraz muszą być przetwarzane przez systemy rozliczeniowe wielu operatorów i wszystkie typy telefonów komórkowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.