Windows Phone 7 - zaprzyjaźni się z Mac OS X?

Windows Phone 7 będzie kompatybilny wstecz… częściowo

Z prezentacji, jaką zademonstrował Microsoft, można wywnioskować, że aplikacje z Windows Phone Classic nie będą działać na Windows Phone 7. Jak się okazuje, to nie do końca prawda.

Windows Phone 7, mimo wielkiej prezentacji z dużą pompą, to wciąż więcej pytań, niż odpowiedzi. Jedną z kluczowych kwestii jest to, czy system będzie w stanie uruchomić aplikacje pisane pod jego wcześniejsze wersje. Jak wynika z wypowiedzi Martina Sonnevelda z holenderskiego oddziału Microsoftu, nie będzie z tym większego problemu, ale programiści muszą je nieco zmodyfikować. – Aplikacje stworzone dla Windows Phone Classic można łatwo przenieść na platformę Windows Phone 7. Problemem może być tylko interfejs aplikacji, który trzeba zaadaptować do nowego systemu – komentuje Sonneveld. – Interfejs systemu jest bardzo różny od swojego poprzednika, dlatego też niektóre aplikacje nie zadziałają bez przeróbek – dodaje.

Powyższe informacje nie są oficjalnymi danymi podanymi przez Microsoft.

0
Źródło: LiveSide.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.