Windows Phone 7 - zaprzyjaźni się z Mac OS X?

– Windows Phone 7 to taki mobilny odpowiednik Visty – twierdzi były pracownik Microsoftu

Scott Barnes, były menadżer działu zajmującego się Silverlightem i WPF w Microsofcie, uważa Windows Phone 7 za przerost formy nad treścią.

Scott Barnes był przy Windows Phone 7 od momentu jego powstawania, dopiero później opuścił Microsoft na rzecz nowego pracodawcy. Jego zdaniem, tak duży nacisk na interfejs stał się nieco męczący. – Interfejs za bardzo próbuje być inny, niż w iPhone’ie, jakby to wręcz stanowiło osobiste wyzwanie. Brak ikon, scroll w pionie, zamiast w poziomie, to wszystko jest tak antyiphone’owe, że aż bez sensu – komentuje Barnes.

– To wszystko wygląda jak premiera Windows Vista, kilka rzeczy zaprogramowano od nowa, podporządkowano się naciskom kierownictwu, tak samo powstawała Vista – „szybko, szybko, jak najszybciej, wydajmy to, ewentualne niedoróbki naprawimy po premierze” – podsumowuje Barnes.

Windows Vista to system zdecydowanie niedoceniony, tym niemniej faktycznie nie zdobył popularności wśród użytkowników – dla niektórych był zbyt rewolucyjny, zarówno jeśli chodzi o wymagania wobec użytkownika, jak i sprzętu. Czy tak samo skończy Windows Phone 7?

0
Źródło: RIAGENIC.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.