Windows z nowym mechanizmem antypirackim

Piraci, którzy muszą walczyć z WGA, systemem antypirackim Microsoftu, mają nowe zmartwienie: mechanizm zastąpiony zostanie przez, ponoć dużo skuteczniejsze, WAT.

WAT to skrót od Windows Activation Technologies i jest to mechanizm, który zastąpi wysłużone Windows Genuine Advantage. Poprawka będzie dystrybuowana przez Windows Update od 17 lutego i ma skuteczniej wykrywać pirackie kopie systemów Microsoftu. WAT już teraz zna 70 metod, jakimi posługują się piraci, by złamać licencję Windows. Możemy się też spodziewać, że kolejne będą dodawane sukcesywnie.

WAT, jeżeli wykryje, że system jest zainstalowany bez ważnej licencji, deaktywuje go i zaproponuje kontakt z Microsoftem. Usługa będzie sprawdzała legalność systemu co kwartał, zaś pliki odpowiedzialne za poprawną aktywację systemu będą kontrolowane co tydzień. W razie ich uszkodzenia (czyli złamania) system pobierze ich właściwe wersje przez Windows Update.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.