Władze amerykańskich liceów podglądały uczniów przez kamery internetowe

W Stanach Zjednoczonych wiele szkół i uczelni wypożycza swoim uczniom laptopy. Niektóre robią jednak coś więcej: licea Lower Merion naruszyły prywatność swoich podopiecznych.

Uczniowie liceów w okręgu Lower Merion otrzymali komputery, których kamery internetowe mogły być aktywowane zdalnie przez administratorów szkoły. Niestety, nie wiadomo od kiedy prowadzono te praktyki. Sprawa wyszła na jaw dopiero po tym, jak uczeń Blake Robbins otrzymał naganę od wicedyrektora szkoły za „nieprawidłowe zachowanie w domu”. Jako dowód posłużyły zrzuty ekranu z kamery. Uczniowie i ich rodzice zareagowali szybko: szykuje się pozew zbiorowy przeciwko szkołom. Nie jesteśmy pewni czemu służyć miała ta kontrola uczniów, ale widok 17-letnich, świeżych i urodziwych nastolatek pracujących w samym szlafroku przy komputerze na pewno nie uprzykrzał pracy administratorom…

Źródło: Boing Boing
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.