Elastyczne wyświetlacze AMOLED z plastikowymi panelami zastąpią teraźniejsze rozwiązanie Super AMOLED

Wyświetlacz Super AMOLED firmy Samsung

Samsung już podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentuje nową generację wyświetlaczy AMOLED, które będą żywsze i przyjaźniejsze dla oczu na świeżym powietrzu.

Samsung jest jedną z nielicznych firm, która nie boi się nowej technologii organicznych diod elektroluminescencyjnych. Właściwie, to postanawia jeszcze ją ulepszyć, wprowadzając na rynek wyświetlacz nazwany przez siebie „Super AMOLED-em”. Nie miejcie jednak złudzeń, to ekran dla telefonów komórkowych o przekątnej 3,3 cala, a nie 50-calowy panel dla telewizorów HDTV, lub chociaż 14-calowy dla notebooków. Tak czy inaczej, ekran Super AMOLED ma oferować zintegrowaną funkcjonalność dotyku, rozdzielczość WVGA (480 x 800 pikseli), pięciokrotnie żywsze kolory oraz o 20 procent zwiększoną widoczność przy blasku słońca, w porównaniu z dzisiejszymi AMOLED-ami.

Wiemy również, że koreański producent już podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się za kilka dni w Barcelonie, zaprezentuje pierwszy telefon komórkowy, wykorzystujący nową technologię budowy ekranów AMOLED.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.