Na pierwszej pozycji tegorocznych najdroższych sprzedaży, uplasowała się domena Fly.com, która zmieniła właściciela jeszcze w styczniu za blisko 1,8 mln dolarów

Wzrosną ceny e-booków

Wydawcy książek wywierają presję na dostawców e-booków na temat podwyższenia cen. Książki Macmiliana są już teraz na Amazonie droższe, mają być kolejne podwyżki.

Wraz z premierą usługi iBooks, w której książki kosztują od 13 dolarów wzwyż, Macmillan wywarł presję na Amazonie, by zrównać ceny. Jeżeli ktokolwiek myśli, że na książkach Macmiliana się zakończy, to jest błędzie. News Corp., który zrzesza takie wydawnictwa jak HarperCollins czy gazety The Sunday, The Times, New York Post, ma takie samo stanowisko. Jego zdaniem Amazon zaniża ceny książek, dlatego też grozi całkowitym przejściem na iBooks, jeżeli Amazon nie zmieni swojej polityki cenowej.

Amazon najprawdopodobniej ugnie się pod żądaniami News Corp., a najprawdopodobniej dołączą do postulatu inne wydawnictwa. Ceny książek są podnoszone ze względu na piractwo. Jak rozumiemy, zdaniem wydawnictw, wyższe ceny je zwalczą.

0
Źródło: Electronicta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.