Xerox WorkCentre 3210

archiwum
Wielofunkcyjne urządzenie z monochromatyczną drukarką laserową, skanerem CIS o rozdzielczości optycznej 1200×1200 i kolorowym faksem. Złącze PictBridge umożliwia bezpośredni wydruk z pendrive'a lub zapisywanie na nim skanów. Przeciętna jakość i szybkość druku. Podajnik ADF o pojemności 50 arkuszy.

Urządzenie wielofunkcyjne Xerox WorkCentre 3210 składa się z monochromatycznej drukarki laserowej i skanera CIS o rozdzielczości 1200×1200 dpi. Jego wymiary są raczej przeciętne, a waga wynosi 13,8 kg razem z materiałami eksploatacyjnymi. Do komunikacji z komputerem służy port USB 2.0 oraz złącze sieci LAN Fast Ethernet.

Skanowanie wstępne trwa przeciętnie w porównywach urządzeniach.

Skanowanie wstępne trwa przeciętnie w porównywach urządzeniach.

Złącze PictBridge umożliwia wydruk plików zapisanych na pamięci flash USB (pendrive) oraz zapisywanie na niej skanów. Jakość wydruków i kopii można określić mianem przeciętnej. Na jednolitych powierzchniach wyraźnie widać zakłócenia. Prędkość drukowania (zarówno tekstu, jak grafiki) oraz skanowania jest przeciętna.

Urządzenie Brother kopiuje ponad dwa razy szybciej niż konkurencja.

Urządzenie Brother kopiuje ponad dwa razy szybciej niż konkurencja.

Kopie powstają stosunkowo wolno – skopiowanie jednej strony A4 z szyby skanera w dowolnej jakości trwa ok. 22 s, podczas gdy niektóre urządzenie w tej samej klasie cenowej potrafią to zrobić w mniej niż 10 s. W trybie gotowości pobór mocy wynosi 10,2 W, natomiast w trybie uśpienia spada do 9,7 W, co wciąż jest dość dużą wartością.

Prędkość druku w urządzeniu Xerox tekstu jest co najwyżej przeciętna.

Prędkość druku w urządzeniu Xerox tekstu jest co najwyżej przeciętna.

Zamykana kaseta na papier ma pojemność 250 arkuszy, natomiast uniwersalny podajnik może pomieścić jedną kartkę lub kopertę. Można dokupić drugi podajnik na 250 arkuszy. Pojemność odbiornika to standardowe 150 arkuszy. Kaseta z tonerem i bęben są połączone. Wydajność standardowego tonera to 2000 stron, taką wydajność ma również toner startowy dostarczany z urządzeniem. Można nabyć kasety o zwiększonej wydajności (4100 str.), lecz są stosunkowo drogie, przez co koszty druku wypadają co najwyżej przeciętnie. Sygnał dźwiękowy po zakończeniu drukowania, kopiowania itd. jest bardzo przydatnym dodatkiem.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.