Canonical, dzięki swojej umowie, nieco wzmocni pozycję Microsoftu i Yahoo!, osłabiając Google'a

Yahoo! będzie indeksowało Twittera w czasie rzeczywistym

Yahoo! i Twitter nawiązały współpracę, na mocy której wyszukiwarka Yahoo! na bieżąco będzie indeksowała wszystkie wpisy na Twitterze.

Yahoo! otrzyma pełen dostęp do tzw. „Firehouse”, czyli bazy danych, w której przechowywane są wszystkie wpisy na Twitterze i dodawane do niej w czasie rzeczywistym. – Z naszego punktu widzenia, ta współpraca to okazja do zrobienia czegoś więcej. Tweety są krótkie, ale już nieraz udowodniły, że są w nich cenne treści. Nasze podejście do otwartości pomaga nam zbliżyć się do standardu uniwersalnej wymiany danych, a, co za tym idzie, globalnej sieci błyskawicznych wiadomości – komentuje Biz Stone, współzałożyciel Twittera.

Integracja pozwoli również na dostęp do naszego konta twitterowego z poziomu Yahoo!. Funkcje są już wdrażane na portalu, powinny zostać uruchomione jeszcze w tym tygodniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.