22-megapikselowy, kontrolowany gestami wyświetlacz

22-megapikselowy wyświetlacz, reagujący na gesty

Studenci z Uniwersytetu w Tromso zaprezentowali reagujący na gesty wyświetlacz o rozdzielczości 7168 x 3072 pikseli, który opiera się na 28 współpracujących ze sobą projektorach.

Zaprezentowany został pierwszy prototyp wyświetlacza reagującego na gesty, który oferuje rozdzielczość 22 megapikseli – czyli 7168 x 3072 pikseli. Ekran jest wyświetlany przez 28 projektorów współpracujących ze sobą. Studenci z Uniwersytetu w Tromso twierdzą, że prototyp ten wykorzystuje technologię multi „dotyku”, pozwalając użytkownikom na przybliżanie i przesuwanie 13,3-gigapikselowego obrazu. W zbudowanym prototypie wykorzystano aż 16 współpracujących ze sobą kamer, które wydzielają gesty na dwuwymiarowym panelu, ale również do rozpoznania rozmiaru „gestów” – system wie, czy użytkownik wskazuje na coś końcem palca, cała dłonią czy nawet głową. Zobaczcie sami, w jaki sposób można obsługiwać 22-megapikselowy wyświetlacz.

Więcej o projekcie dowiecie się tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.