Zainfekowano około 3 tysięcy smartfonów HTC Magic

3 tysiące smartfonów HTC Magic zainfekowanych trojanem

Operator Vodafone poinformował hiszpańskie media, że nawet 3 tysiące telefonów HTC Magic, które sprzedane zostały klientom, zainfekowanych jest złośliwym oprogramowaniem Mariposa.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy was o odkryciu jednego z pracowników hiszpańskiej firmy Panda Security, który na swoim nowym smartfonie HTC Magic, kupionym u operatora Vodafone, wykrył złośliwe oprogramowanie o nazwie Mariposa. Teraz okazuje się, że tym samym botem zostało zainfekowanych jeszcze 3 tysiące innych egzemplarzy smartfona HTC, sprzedawanych w ramach abonamentu w hiszpańskim oddziale Sieci Vodafone. Trojan znajdował się na kartach pamięci, włączanych do zestawu – Vodafone nie wyklucza, że ten niezbyt przyjemny dodatek mógł zostać dodany już w fabryce kart pamięci. Operator przekonuje jednak, że jest problem nie wyszedł poza hiszpańskie granice.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.