3 tysiące smartfonów HTC Magic zainfekowanych trojanem

Operator Vodafone poinformował hiszpańskie media, że nawet 3 tysiące telefonów HTC Magic, które sprzedane zostały klientom, zainfekowanych jest złośliwym oprogramowaniem Mariposa.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy was o odkryciu jednego z pracowników hiszpańskiej firmy Panda Security, który na swoim nowym smartfonie HTC Magic, kupionym u operatora Vodafone, wykrył złośliwe oprogramowanie o nazwie Mariposa. Teraz okazuje się, że tym samym botem zostało zainfekowanych jeszcze 3 tysiące innych egzemplarzy smartfona HTC, sprzedawanych w ramach abonamentu w hiszpańskim oddziale Sieci Vodafone. Trojan znajdował się na kartach pamięci, włączanych do zestawu – Vodafone nie wyklucza, że ten niezbyt przyjemny dodatek mógł zostać dodany już w fabryce kart pamięci. Operator przekonuje jednak, że jest problem nie wyszedł poza hiszpańskie granice.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.