40-letni bezrobotny pirat zatrzymany przez policję

40-letni mężczyzna udostępnił w Sieci 670 plików z nowymi filmami i muzyką. Bezrobotny mężczyzna został zatrzymany przez łódzką policję.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 40-letniego, bezrobotnego mężczyznę, który udostępnił 670 plików z nowościami filmowymi i muzycznymi. Pirat udostępniał pliki na zwykłym serwerze hostingowym i oferował swoje zbiory za darmo – w zamian za pozytywne komentarze. Szacuje się, że około 400 tysięcy internautów skorzystało z jego oferty.

Policjanci odczekali aż mężczyzna umieści kolejny plik na serwerze, po czym zapukali do drzwi jego mieszkania. Tam zabezpieczono 60-gigabajtowy dysk twardy oraz 200 płyt optycznych z multimediami. Według szacunków Związku Producentów Audio Video, mężczyzna naraził dostawców treści na straty rzędu siedmiu milionów złotych. Grozi mu dwuletnia odsiadka w więzieniu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.