BenQ MP525P

BenQ MP525P to projektor o rozdzielczości podstawowej XGA (1024×768) wykorzystujący technologię DLP. Zestaw wejść wideo to jedynie D-Sub, S-Video i złącze kompozytowe. Wbudowany monofoniczny głośnik ma moc 2 W RMS, co jest standardową wartością w tego typu projektorach.
BenQ MP525P

Jasność projektora BenQ jest wysoka.

Jasność projektora BenQ jest wysoka.

W zestawie z projektorem znajduje się kabel D-Sub, zabrakło torby do przenoszenia urządzenia, która byłaby przydatnym dodatkiem. Projektor ma przeciętne rozmiary i waży 2,6 kg. Pilot zdalnego sterowania jest bardzo lekki, w formie prostokątnej tabliczki, przez co niezbyt wygodnie leży w dłoni.

Projektor BenQ oferuje wysoki współczynnik kontrastu.

Projektor BenQ oferuje wysoki współczynnik kontrastu.

Przejrzyste menu OSD umożliwia m.in. niezależną regulację składowych RGB i CMY oraz korekcję koloru ściany (dostępne opcje: jasnożółty, różowy, jasnozielony, niebieski i tablica. Użytkownik ma do dyspozycji trzy predefiniowane profile obrazu oraz cztery ustawienia temperatury barw.

Projektor BenQ jest głośny w trybie normalnym.

Projektor BenQ jest głośny w trybie normalnym.

Zmierzona średnia jasność jest wysoka (953 ANSI lm), również współczynnik kontrastu osiąga całkiem wysoką wartość (1144:1). Ekran jest równomiernie oświetlony, według naszych pomiarów równomierność oświetlenia wynosi prawie 91%. Zoom optyczny jest praktycznie pomijalny, gdyż wynosi jedynie 1,1×. Szum wentylatora chłodzącego lampę jest dość głośny w trybie normalnym (dochodzi do 35 dB), natomiast w trybie ekonomicznym staje się nieco cichszy.

Marek Grzybowski