Bill Gates, najbogatszy człowiek świata, zajmujący się prowadzeniem fundacji charytatywnej

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem świata

Liście najbogatszych ludzi świata nie przewodzi już Bill Gates. Wyprzedził go Meksykanin Carlos Slim, co z pewnością spowodowane jest ostatnią aktywnością Gatesa w życiu publicznym.

Bill Gates, założyciel, były szef i wciąż przewodniczący zarządu w firmie Microsoft, nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Według magazynu Forbes, który zajmuje się obliczaniem wartości najbogatszych na świecie i publikacją listy 100 tych najbogatszych, Gates plasuje się aktualnie na drugim miejscu, tuż za Carlosem Slimem Helu – magnatem telekomunikacyjnym. Majątek 70-letniego Meksykanina szacuje się na 53,5 miliarda dolarów, podczas gdy dorobek Gatesa wynosi 53 miliardy dolarów. Trzecie miejsce zajmuje Warren Buffett. Od kilku lat ta trójka nie zamierza oddawać nikomu miejsc na podium.

Strata przodownictwa Gatesa na liście najbogatszych ludzi świata, jest najprawdopodobniej spowodowane ostatnią aktywnością założyciela Microsoftu w życiu publicznym. Wystarczy wspomnieć, że na początku lutego 2010 roku, Bill wspomógł program szczepień kwotą 10 miliardów dolarów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.