BioShock 2 hitem w USA

Według badań amerykańskiego rynku gier wideo, luty był miesiącem, który został zdominowany przez BioShocka 2. PlayStation 3 radzi sobie tam coraz lepiej, a Wii coraz gorzej.

Firma NPD przeanalizowała ubiegły miesiąc pod kątem sytuacji na amerykańskim rynku gier wideo. Jak wynika z badań analityków, bestsellerem okazała się gra BioShock 2 w wersji na Xboksa 360 (562 900 nabywców) a najdynamiczniej rozwijającą się konsolą PlayStation 3. Na drugim miejscu znajduje się Xbox 360 a na trzecim – Wii.

Na rynku gier, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, odnotowano jednak znaczny spadek przychodów (aż o 15 procent, co przekłada się na 737 milionów dolarów) względem lutego ubiegłego roku.

Na drugim miejscu, jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży, uplasowało się New Super Mario Bros. Wii (555 600 sprzedanych kopii) a na trzecim Call of Duty: Modern Warfare 2 w wersji na Xboksa 360 (314 300 sztuk).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.