Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Botnet Mariposa wyeliminowany

Twórcy jednego z największych botnetów na świecie zostali zatrzymani przez hiszpańską policję.

Twórcy botnetu Bariposa zostali właśnie aresztowani przez hiszpańską policję. Ich sieć komputerów-zombie składała się na ponad dwanaście milionów maszyn, które próbowały wyłudzać dane kart kredytowych od użytkowników i atakować banki i firmy, które działały w Internecie. Mariposa powstał pod koniec 2008 roku. Rozprzestrzeniał się za pomocą komunikatora Messenger, sieci P2P i przenośnych dysków. Wykorzystywał on luki w starszych systemach Microsoftu (XP i starsze).

Zatrzymani okazali się mężczyznami w wieku 25-31 lat bez specjalnych zdolności w dziedzinie informatyki. Mimo zarobionej fortuny żyli ostrożnie i skromnie. Grozi im sześć lat więzienia, jeżeli nie pojawią się dodatkowe pozwy ze strony poszkodowanych firm.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.