Jegomość, który uciął sobie drzemkę na tym zdjęciu, z pewnością nie jest zadowolony ze swojej obecności w Mapach Google

Brytyjczycy uważają Google Street View za naruszenie prywatności

Według ostatnich badań, aż dwie trzecie Brytyjczyków uważa usługę Google Street View za naruszenie ich prywatności. To efekt ambitnego planu Google, pokrycia usługą 95 procent powierzchni tego kraju.

Być może Google uważa swoją usługę nawigacyjną Street View za niezwykle przydatną dla całej ludzkości, ale ludzkość ma nieco inne zdanie na ten temat. Po ujawnieniu planu sfotografowania przez wysłanników Google’a 95 procent powierzchni Wielkiej Brytanii, Brytyjczycy się zbuntowali – aż dwie trzecie z nich uważa, że usługa narusza ich prawo do prywatności. Ponadto, 73 procent z nich najbardziej denerwuje fakt, że nie mają praw do publikowanych w serwisie zdjęć, na których występują. Badania na 1300 osobach przeprowadził serwis MyVoucherCodes.co.uk, który zwraca uwagę, że największym problemem firmy z Mountain View są wciąż niezamazane twarze ludzi na zdjęciach, chociaż cel Google’a był zupełnie inny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.