Mac OS X Snow Leopard będzie działał wydajniej dzięki kompatybilności z OpenCL

Charlie Miller ujawni 20 krytycznych dziur w Mac OS X

Charlie Miller, znany ekspert ds. bezpieczeństwa zapowiedział, że podczas przyszłotygodniowej konferencji CanSecWest ujawni 20 krytycznych luk w Mac OS X.

Jak twierdzi Charlie Miller, Mac OS X zawiera 20 luk w bezpieczeństwie typu zero-day. – Mac OS X stwarza wiele okazji do ataku. Dziury znajdują się zarówno w komponentach opensource’owych, programach o zamkniętym kodzie produkowanych przez firmy trzecie (jak np. Flash) i podobnych programach Apple’a. Wszystkie one pozwalają na zdalne przełamanie zabezpieczeń komputera – mówi Miller. Specjalista ujawni je podczas konferencji CanSecWest, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Luki wykrył dzięki fuzzingowi, czyli dostarczaniu aplikacjom olbrzymiej ilości nieprawidłowo skonstruowanych danych.

– Mac OS X można porównać z życiem w wiejskim domku, w którym nie ma zamka w drzwiach. Windows to jak życie w domu z kratami w oknach, ale w złej dzielnicy miasta – stwierdza Miller, pocieszając użytkowników Snow Leoparda, że na razie nie powinni czuć się zagrożeni.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.