Google opóźnia premiery telefonów z Androidem - pierwszy krok do wycofania się z chińskiego rynku?

Chiny obiecują ukarać hakerów, którzy zaatakowali Google jeśli…

Władze Chińskiej Republiki Ludowej obiecały, że ukarzą sprawców ataków na Google, jeśli firma z Mountain View udowodni, że te cyberataki rzeczywiście pochodziły z Chin.

Sprawa Google kontra Chiny zdaje się powoli zmierzać ku końcowi – trwają już negocjacje na temat pozostania firmy z Mountain View na chińskim rynku – a teraz Chińczycy obiecali, że ukarzą sprawców cyberataku na konta Gmail działaczy na rzecz wolności słowa. Jest jednak pewien warunek – Google musi ponad wszelką wątpliwość wykazać, że ataki te rzeczywiście pochodziły z Chin. Amerykański gigant został również zapewniony, że chiński rząd nie miał nic wspólnego z tymi atakami, zwracając uwagą na to, że on również ucierpiał w tych atakach. Google do tej pory chyba nie ma pewności, że ataki te przeprowadziła strona chińska, chociaż New York Times podał, że ataki pochodziły z dwóch chińskich szkół.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.