Chrome wkrótce będzie miał więcej dodatków, niż Firefox

Google Chrome, mimo, że dużo młodszy od Firefoksa, rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Ilość dostępnych dla niego dodatków coraz bardziej zbliża się do ilości dla produktu Mozilli.

Obsługa dodatków w Google Chrome pojawiła się raptem w grudniu ubiegłego roku. W momencie premiery, do pobrania było dostępnych około 500 rozszerzeń. Teraz mamy znacznie większy wybór: w katalogu znajdziemy ich ponad 3 000. Z kolei w katalogu Mozilli dostępnych jest teoretycznie 11 tysięcy dodatków, ale wiele z nich jest umieszczonych w kilku miejscach równocześnie. Sama Mozilla twierdzi, że faktyczna ich liczba to 6 000. Chrome’owi brakuje więc kolejnych trzech tysięcy, by przegonić Firefoksa. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju Chrome’a oraz fakt, że Mozilla testuje każdy dodatek osób trzecich przed publikacją, aplikacja Google’a może wkrótce przegonić konkurenta w statystykach.

Na razie jednak Firefox pozostaje liderem, jeżeli chodzi o rynek rozszerzeń. Przeglądarkę Mozilli możesz pobrać z naszego portalu.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.