Samsung Halo trafi na rynek w trzecim kwartale 2010 roku

Dlaczego Super AMOLED jest lepszy od LCD?

Samsung w filmiku umieszczonym w serwisie YouTube wyjaśnia, dlaczego jego nowy wyświetlacz o nazwie Super AMOLED jest lepszy zarówno od zwykłych AMOLED-ów, jak i ekranów TFT LCD.

Samsung poczuł, że musi wyjaśnić, dlaczego prezentowany na początku lutego wyświetlacz Super AMOLED jest lepszy od popularnych wyświetlaczy TFT LCD oraz coraz częściej pojawiających się w telefonach ekranów AMOLED. Południowokoreański producent już podczas premiery wspominał, że nowa technologia pozwoli na uzyskanie znacznie bardziej żywych kolorów, a także dużo lepszej widoczności w słońcu. Dowiadujemy się również, że Super AMOLED nie wymaga dodatkowego panelu dotykowego, bowiem ta funkcjonalność jest zintegrowana w wyświetlaczu. Ponadto jest znacznie cieńszy nie tylko od TFT LCD, ale również od zwykłych AMOLED-ów, a także natychmiast reaguje na dotyk. W stosunku do LCD, Samsung dodaje również większe kąty widzenia.

Przypomnijmy, że nowy wyświetlacz Super AMOLED ma zadebiutować na rynku wraz z premierą smartfona Samsung Halo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.