Miłośnicy fikołków i wyuzdanego seksu będa musieli się zalogować do odpowiedniego systemu, by oglądać internetowe porno

Domena sex.com wystawiona na licytację – czy padnie nowy rekord?

18 marca na aukcję zostanie wystawiona domena sex.com. Cena wywoławcza to milion dolarów, ale najprawdopodobniej zostanie sprzedana za dużo więcej.

Już za dwa tygodnie odbędzie się jedna z najciekawszych aukcji domenowych w historii. Adres sex.com zostanie wystawiony na licytację. Cena wywoławcza, biorąc pod uwagę miliony odsłon dziennie, jest bardzo niska – tylko jeden milion dolarów.

Dotychczasowym właścicielem jest firma Escom, która jednak nie zdołała jej opłacić z powodu zadłużenia i zobowiązań finansowych właściciela. Domenę przejął więc komornik i, zgodnie z prawem, wystawił ją na aukcję. Według szacunków Rafała Galińskiego z NASK licytacja może się zakończyć nawet na kilkunastu milionach dolarów – a to oznacza, że do gry będą w stanie wejść tylko giganci internetowej branży erotycznej, jak na przykład Brazzers.

Dodajmy jeszcze, że na polskim rynku również czeka łakomy kąsek – jest nią domena sex.pl. Należy ona jednak do NASK-u, który, przynajmniej na razie, nie zamierza jej sprzedawać.

0
Źródło: interaktywnie.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.