Duży dystrybutor elektroniki sprzedawał atrapy procesorów Core i7

Sklep o nazwie Newegg, jeden z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego, najprawdopodobniej nieświadomie sprzedawał swoim klientom atrapy procesorów Intel Core i7-920.

Sklep internetowy newegg.com od lat sprzedaje komputery i części komputerowe, ale przez taką sytuację nie przechodził jeszcze nigdy. Okazało się bowiem, że sprzedawał swoim klientom sfałszowane procesory Intel Core i7-920. Serwis Hard OCP donosi, że jeden z użytkowników umieścił w Sieci zdjęcia jednego z zakupionych przez niego „procesorów”. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda na jak najbardziej prawdziwe – oryginalne pudełko, z przodu sam układ też wygląda oryginalnie, nawet jest odpowiednio podstemplowany. Po odwróceniu układu szybko jednak rzednie nam mina – okazuje się, że jest to atrapa bez jakiejkolwiek elektroniki w środku. Instrukcja obsługi jest natomiast stosem pustych kartek.

Newegg sprzedał tylko jednemu dystrybutorowi o nazwie D&H Distributing ponad 300 takich procesorów. Oczywiście najprawdopodobniej zupełnie nieświadomie, bo ciężko uwierzyć, że liczono tam na nieuwagę kupujących. Dochodzeniem prawdy zajęła się również firma Intel.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.