Emulator Windows Phone 7 odblokowany, można korzystać z nowych funkcji

Wykorzystywany przez deweloperów emulator systemu Windows Phone 7 ma zablokowanych wiele funkcji, z powodu prowadzonych nad nimi prac. Jednemu z blogerow udało się je odblokować.

Dan Adrelean, autor bloga „Mobile Development”, odblokował wszystkie ukryte funkcje emulatora Windows Phone 7. Microsoft zdecydował się zablokować część możliwości programu, bowiem najnowszy mobilny Windows jest wciąż w produkcji, i niektóre z jego funkcji może się znacząco zmienić. Jednak jak twierdzi Adrelean, wszystko udało mu się odblokować w raptem sześć godzin.

Adrelean nie poinformował jak to zrobić. Pokazał tylko zrzuty ekranu, by udowodnić swoją prawdomówność i zaprezentować nowe funkcje emulatora. Co ciekawe, emulator posiada menadżer zadań i eksplorator, co przeczy kontrowersyjnym doniesieniom o braku elementarnych funkcji w mobilnym systemie Microsoftu.

Adrelean zapowiedział, że udostępni metodę na odblokowanie emulatora, jak tylko Microsoft mu na to pozwoli. Umieścił też przerobiony przez siebie emulator na serwerze, ale wkrótce go usunął, tłumacząc, że lubi Microsoft i woli poczekać na ich zgodę.

0
Źródło: Mobile Development
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.