Układ GF100 jeszcze nie pojawił się na rynku, a już szykowany jest jego następca

Fermi podkręcony do 1165 MHz

Legendzie overclockingu udało się podkręcić procesor graficzny Nvidia GF100 znajdujący się w karcie GeForce GTX 480 do 1165 MHz, oczywiście przy wykorzystaniu ciekłego azotu.

Peter Tan, znany bardziej pod pseudonimem Shamino, podkręcił procesor graficzny Fermi (GF100), na którym oparta jest karta graficzna GeForce GTX 480, do 1165 MHz. W tym celu legendarny overclocker wykorzystał oczywiście ciekły azot, którym chłodził mocno grzejący się układ. Fermi standardowo pracuje z częstotliwością 700 MHz, co daje 66-procentowy wzrost częstotliwości pracy. Już przy standardowym taktowaniu procesor GF100 dość porządnie się grzeje, a dodatkowo pożera całą masę energii, jednak nie zraziło to Shamino, który do tego wyczynu, oprócz ciekłego azotu, wykorzystał platformę opartą na procesorze Xeon E5640 z zegarem 4 GHz, która w teście 3DMark Vantage uzyskała wynik P29686 punktów.

Potwierdzenie rezultatu możecie obejrzeć na tej stronie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.