Firefox z elementami WebKita

Firefox, mimo że jest wciąż znakomitą przeglądarką, zaczyna odstawać w wyścigu o najwydajniejszy engine do JavaScript. Mozilla ma dość przewrotne rozwiązanie: skorzystać z pomysłu konkurencji.

Mozilla chce znów być liderem w każdej możliwej kategorii. Kierownictwo fundacji zdaje sobie sprawę, że przeglądarki takie jak Opera czy Chrome biją na głowę Firefoksa, jeżeli chodzi o przetwarzanie skryptów JavaScript. Rozwiązaniem tego ma być mechanizm JägerMonkey, który będzie wbudowany w aplikację. Co ciekawe, znaczna część jego kodu opiera się na opracowanym przez Apple’a open-source’owym silniku WebKit, który jest wykorzystywany między innymi w Chrome i Safari. Resztę kodu uzupełnią fragmenty TraceMonkey, czyli mechanizmu obecnego w aktualnej wersji Firefoksa.

Niestety, nie wiemy do której wersji Firefoksa będzie dodany JägerMonkey. Możemy was za to zachęcić do pobrania przeglądarki Mozilli z naszego portalu.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.