Na pierwszej pozycji tegorocznych najdroższych sprzedaży, uplasowała się domena Fly.com, która zmieniła właściciela jeszcze w styczniu za blisko 1,8 mln dolarów

Forrester: opłaca się inwestować w rozwój e-handlu

Amerykanie coraz chętniej robią zakupy przez Internet. Rynek e-handlu w Stanach Zjednoczonych ma osiągnąć wartość nawet 172,9 miliarda dolarów.

Według badań analityków Forrestera, sprzedaż produktów przez Internet to coraz bardziej lukratywny rynek. Amerykanie nie tylko zaglądają chętnie na aukcje internetowe, ale również robią zakupy w e-sklepach. Już w zeszłym roku wartość rynku handlu online osiągnęła 155,2 miliarda dolarów. Obecny rok ma przynieść, zdaniem Forrestera poprawę o 18 miliardów dolarów, zaś 2014 o kolejne sto.

Z głębszej analizy badań Forrester Research Grop wynika, że 154 milionów Amerykanów kupiło w zeszłym roku przynajmniej jedną rzecz przez Sieć. Najchętniej nabywanymi towarami przez Internet są ubrania i elektronika. 82 procent kupujących było zadowolonych z wyniku transakcji.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.