PlayStation Network jest darmowym serwisem dla użytkowników konsoli PlayStation 3 oraz PlayStation Portable

Gigantyczna awaria konsol PlayStation 3

Posiadacze starszej, "grubej" wersji PlayStation 3 w wyniku błędu nie mogą łączyć się z siecią PSN, sprawdzać swoich statystyk lub wykorzystywać zakupionych materiałów przez Sieć.

W starszych, „grubych” edycjach konsoli PlayStation 3 pojawiła się nowa, poważna usterka. Konsole od rana nie pozwalają na korzystanie z sieci PlayStation Network ani z żadnymi powiązanymi usługami (w tym zakupionymi przez Sieć grami). Problem wyniknął z wadliwego działania zegara systemowego konsoli.

Producent potwierdził usterkę i zapewnił, że cały jego zespół w trybie pilnym pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji. Problem najprawdopodobniej da się usunąć poprzez aktualizację oprogramowania konsoli. Nowe wersje (Slim) PlayStation 3 działają jak dotąd poprawnie. Posiadacze starszych wersji są proszeni o niewłączanie swoich urządzeń, dopóki Sony nie zaproponuje rozwiązania – problem z obsługą PlayStation Network może znacząco utrudnić zapobiegnięcie awarii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.