Tak wygląda witryna CHIP.pl w systemie Chrome OS

Google o bezpieczeństwie Chrome OS i biznesowej edycji systemu

Netbook z systemem Chrome OS będzie posiadał wbudowane zabezpieczenia mające chronić użytkownika przez złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami.

Well Drewry, specjalista ds. bezpieczeństwa oprogramowania Google, określił podczas konferencji RSA system Chrome OS jako open-source’owy projekt, który dzięki swojej transparentności, pozwala na szybkie uwzględnianie sugestii od specjalistów ds. bezpieczeństwa z całego świata. Drewry zalecił to pod rozwagę osobom, które zastanawiają się nad kupnem netbooka mając bezpieczeństwo jako priorytet.

Specjalista zapowiedział również, że jeszcze w tym roku pojawią się pierwsze netbooki dla klientów domowych. Z kolei za rok na rynek zostaną wprowadzone biznesowe edycje tych komputerów, które będą pozwalały na lepsze zarządzanie nimi oraz danymi w nich zawartymi. Wszystkie komputery z Chrome OS będą wyposażone w platformę TPM. Co więcej, automatyczne aktualizacje, wbudowany antywirus i praca w sandboksie mają praktycznie uniemożliwić kradzież jakiejkolwiek informacji.

Ciekawostką jest uruchomienie pracy systemu w trybie deweloperskim, co wymaga… przestawienia przełącznika umieszczonego pod baterią netbooka.

0
Źródło: Networkworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.