Google usuwa zdjęcia Ashleigh Hall z Widoku Ulicy

Google zostało zmuszone do usunięcia zdjęcia zamordowanej Ashleigh Hall z usługi Widok Ulicy, mimo iż jej twarz była zamazana.

Wyrok na mordercy Ashleigh Hall nie schodzi z nagłówków internetowych mediów. Trudno się dziwić – to plama na nieskazitelnym wizerunku Facebooka, który został użyty jako narzędzie do zwabienia przez mordercę ofiary. Kontrowersje związane ze śmiercią 17-latki odbijają się echem na innych portalach. Rodzina ofiary zgłosiła bowiem zażalenie do Google’a, którego usługa Widok Ulicy posiada w swoich zasobach między innymi zdjęcie domu Hallów. Zdjęcie, na którym widać stojącą na tarasie dziewczynkę.

Ashleigh ma zamazaną twarz, jednak i tak, zdaniem rodziny, łatwo się domyślić kim jest osoba na zdjęciu. Google postanowiło nie robić żadnych problemów poszkodowanej rodzinie – firma przeprosiła i usunęła zdjęcie. – Google powinno zająć się mapami a nie szpiegowaniem ludzi – skomentował zrozpaczony dziadek dziewczynki.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.