Gra muzyczna z prawdziwą gitarą elektryczną

Power Gig: Rise of the Sixtring nie jest typowym klonem Guitar Hero. Gra bowiem jest obsługiwana przez prawdziwą gitarę zamiast plastikowego kontrolera.

Gry muzyczne, takie jak Rock Band czy Guitar Hero, są obsługiwane przez plastikowe kontrolery imitujące prawdziwe gitary. Power Gig: Rise of the Sixtring wyznaje nieco inną filozofię. Twórcy gry, czyli studio Seven45 planują dołączyć do zestawu prawdziwą, strunową gitarę. Co więcej, instrument nie będzie działał tylko i wyłącznie z Power Gigiem – można ją podłączyć do normalnego wzmacniacza i korzystać z niej jak z każdej innej gitary elektrycznej. Filozofia samej gry pozostaje jednak niezmienna: gracz musi odgrywać zadane melodie z precyzją podyktowaną przez grę.

Power Gig: Rise of the Sixstring pojawi się w wersji na PlayStation 3 i Xboc 360 na jesieni. Cena gry na razie nie jest znana.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.