Czy za trzy lata smartfony będą oferować wydajność graficzną na poziomie Playstation 3?

Grafika na poziomie PS3 w smartfonach już za trzy lata

Firma tworząca układy PowerVR, które zasilają smartfony takie jak iPhone, Droid czy Pre, twierdzi, że już za trzy lata smartfony będą mogły pochwalić się wydajnością graficzną na poziomie Playstation 3.

Choć ciężko w to uwierzyć, Imagination Technologies – producent układów PowerVR, zasilających między innymi iPhone’a, Droida czy Pre – uważa, że smartfony będą w stanie oferować wydajność graficzną na poziomie dzisiejszej konsoli Playstation 3 już za trzy lata. Firma już w tej chwili projektuje mobilne układy graficzne PowerVR, które nie tylko dostarczą znacznie bardziej realistyczne szczegóły 3D, ale do tego wszystko to w rozdzielczości HD 720p przy pomocy portu HDMI. To, co ma zmienić się w przyszłości, to wsparcie dla OpenCL oraz lepsza współpraca z wielordzeniowymi procesorami, które z pewnością niedługo zagoszczą również w smartfonach. Oczywiście, aby przewidywania Imagination Technologies miały szanse się spełnić, producenci smartfonów muszą zrobić swoje w tym zakresie. Inną sprawą natomiast jest pobór mocy przez takie układy, co może znacznie odbić się na długości pracy na akumulatorze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.