HTC EVO 4G, czyli Android, HTC Sense i łączność WiMAX

Amerykański operator Sprint prezentuje nowy smartfon firmy HTC, wyposażony w system Android 2.1 z interfejsem Sense, 4,3-calowy ekran pojemnościowy oraz łączność 4G WiMAX.

Na konferencji CTIA Wireless 2010 amerykański operator telefonii komórkowej Sprint oraz tajwański producent HTC przedstawiają najnowszy owoc swojej współpracy – HTC EVO 4G z łącznością czwartej generacji. Co prawda nie jest to LTE, ponieważ ten standard w Stanach Zjednoczonych jeszcze jest nieobecny, ale łączność opierająca się na technologii WiMAX. Ponadto smartfon HTC EVO 4G wyposażony jest w 4,3-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, system operacyjny Google Android 2.1 z nałożonym interfejsem HTC Sense, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z fleszem LED, 1,3-megapikselowa przednia kamera do wideorozmów, procesor Qualcomm Snapdragon z zegarem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, 1 GB wbudowanej pamięci, gniazdo kart microSD oraz port HDMI.

Niestety, HTC EVO dostępny będzie wyłącznie w sieci Sprint, chociaż być może w te wakacje będzie można go zakupić również poprzez popularne serwisy aukcyjne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.