Zainfekowano około 3 tysięcy smartfonów HTC Magic

HTC Magic ze złośliwym dodatkiem

Hiszpański oddział Vodafone niechcący sprzedawał smartfony HTC Magic, zainfekowane Trojanem o nazwie Mariposa oraz innym złośliwym oprogramowaniem.

Niektórzy hiszpańscy klienci operatora Vodafone, którzy zdecydowali się na zakup smartfona HTC Magic, otrzymali swoje nowiutkie telefony z niezbyt przyjemnym dodatkiem – złośliwym oprogramowaniem. Operator odkrył bowiem, że niechcący sprzedawał owe smartfony, zainfekowane wirusem o nazwie Mariposa. Innego rodzaju złośliwe oprogramowanie, którego autorzy usiłowali uzyskać dostęp do komputera użytkownika podczas wymiany danych z telefonem, również zostało odnalezione na felernych urządzeniach. Vodafone zapewnia, że problem dotyczy wyłącznie hiszpańskiego oddziału sieci. Jako pierwszy wirusa wykrył jeden z klientów operatora, który okazał się pracownikiem hiszpańskiej firmy Panda Security, specjalizującej się w bezpieczeństwie komputerowym.

W ofercie hiszpańskiego operatora Vodafone nie znajdziemy już smartfona HTC Magic, chociaż nie jest to wynik niedawnego odkrycia złośliwego oprogramowania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.