HTC Magic ze złośliwym dodatkiem

Hiszpański oddział Vodafone niechcący sprzedawał smartfony HTC Magic, zainfekowane Trojanem o nazwie Mariposa oraz innym złośliwym oprogramowaniem.

Niektórzy hiszpańscy klienci operatora Vodafone, którzy zdecydowali się na zakup smartfona HTC Magic, otrzymali swoje nowiutkie telefony z niezbyt przyjemnym dodatkiem – złośliwym oprogramowaniem. Operator odkrył bowiem, że niechcący sprzedawał owe smartfony, zainfekowane wirusem o nazwie Mariposa. Innego rodzaju złośliwe oprogramowanie, którego autorzy usiłowali uzyskać dostęp do komputera użytkownika podczas wymiany danych z telefonem, również zostało odnalezione na felernych urządzeniach. Vodafone zapewnia, że problem dotyczy wyłącznie hiszpańskiego oddziału sieci. Jako pierwszy wirusa wykrył jeden z klientów operatora, który okazał się pracownikiem hiszpańskiej firmy Panda Security, specjalizującej się w bezpieczeństwie komputerowym.

W ofercie hiszpańskiego operatora Vodafone nie znajdziemy już smartfona HTC Magic, chociaż nie jest to wynik niedawnego odkrycia złośliwego oprogramowania.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.