Interfejs dotykowy bez ekranu

Microsoft zaprezentował zupełnie nowy pomysł na interfejs dotykowy. Jak się okazuje, wyświetlacz w telefonie jest zupełnie niepotrzebny, wystarczy twoja... ręka.

Skinput, czyli nowy pomysł Microsoftu, to pomysł na interfejs dotykowy bez ekranu dotykowego. Urządzenie składa się z opaski na rękę, która oplata biceps użytkownika. Wykrywa ona drobne naprężenia mięśni w momencie dotknięcia ręki. Urządzenie potrafi też rozróżnić jakie miejsce zostało dotknięte – odczytuje to dzięki danym o różnych gęstościach kości, tkanki łącznej i mięśniowej. W efekcie mamy do swojej dyspozycji panel dotykowy skontruowany wyłącznie z naszego ciała. Dla wygody, można stosować miniaturowy projektor, który wyświetli na ręce ikony interfejsu, jednak potrzebny jest tylko do momentu, do którego nie nauczymy się na pamięć położenia wszystkich kontrolek.

Microsoft Skinput możecie obejrzeć w akcji w poniższym klipie wideo:

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.