Jest ulica imienia… Lary Croft!

W brytyjskim mieście Derby doszło do niecodziennego zdarzenia - mianowicie odbyło się głosowanie w sprawie nazwania jednej z ulic imieniem bohaterki gry - Lary Croft.

Skoro w Polsce dzieci chciały objąć swoją szkołę patronatem Franza Maurera, to czemu nie nazwać jednej z ulic od imienia bohaterki gry? Argumentów przeciw nie było, zatem w miasteczku Derby, w brytyjskim hrabstwie Derbyshire, będzie ulica o nazwie „Lara Croft Way”. Postać stworzoną przez firmę Eidos wybrali sami mieszkańcy w głosowaniu, w którym wzięło udział ponad 27 tysięcy osób (miasto Derby zamieszkuje 233 tysiące). Lara uzyskała przeszło 89 procent głosów, bijąc na głowę piłkarza Steve’a Bloomera, astronautę Johna Flamsteeda oraz inżyniera George’a Sorocolda. Oczywiście jest związek pomiędzy miastem a Larą Croft. Grę Tomb Raider, której Lara jest główną bohaterką, projektowała firma Core Design z siedzibą właśnie w Derby.

A wy czyim imieniem najchętniej nazwalibyście ulicę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.