Ubuntu 9.10 przetłumaczono na 25 języków, w tym również polski

Komercyjne produkty w sklepie z aplikacjami dla Ubuntu

W nowej wersji Ubuntu pojawi się zupełnie odmienione Centrum Oprogramowania, które teraz ma być wygodniejsze, bardziej społecznościowe, a także umożliwi umieszczanie płatnych aplikacji.

Ubuntu 10.04 otrzyma zupełnie odmienione Centrum Oprogramowania w porównaniu do aktualnej wersji. Ma być łatwiejsze w obsłudze a zarazem bardziej rozbudowane. Dodana zostanie funkcja, która pozwoli każdemu użytkownikowi danej aplikacji na pozostawienie krótkiej jej recenzji i oceny. Najlepsze aplikacje będą promowane poprzez umieszczenie ich w specjalnym, dobrze widocznym miejscu. Domyślnym serwerem dla repozytorium będzie Launchpad.net, który jest częściej aktualizowany niż ten od Canonical. Ciekawą zmianą będzie możliwość kupowania komercyjnych aplikacji ze sklepu i dodatków do samego systemu operacyjnego.

Canonical zastrzega, że niektóre z funkcjonalności mogą zostać dodane w późniejszym terminie, niż premiera nowego Ubuntu. Na szczęście, wszystkie aktualizacje dla tego systemu, podobnie jak on sam, są darmowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.