Który smartfon ma najlepszy, a który najsłabszy ekran dotykowy?

Grupa MOTO przeprowadziła testy ekranów dotykowych, w które wyposażane są najnowsze i najbardziej high-endowe smartfony na rynku. Który okazał się najlepszy?

Według najnowszych testów, przeprowadzonych przez grupę MOTO, najlepszym dotykowym ekranem na rynku może poszczycić się iPhone firmy Apple. Na drugim miejscu uplasował się Google Nexus One, przygotowany przez tajwańskiego HTC. To potwierdza wcześniejsze wyniki badań analityków. Na trzecim miejscu podium znalazł się natomiast kolejny smartfon firmy HTC, tym razem jednak sprzedawany pod własną marką – Droid Eris. Nieco gorzej z testem MOTO poradziły sobie smartfony RIM BlackBerry Storm2 oraz Palm Pre. Obydwa całkiem nieźle pracują przy standardowym dotyku, jednak bardzo szybko tracą dokładność przy słabszych muśnięciach ekranu. Najgorsza okazała się Motorola DROID, której ekran był mało dokładny niezależnie od siły dotyku. Testy wykonano przy pomocy robota.

W testach zabrakło jeszcze niewydanego wyświetlacza Super AMOLED, który według jego producenta, Samsunga, ma być lepszy pod każdym względem od dzisiejszych wyświetlaczy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.