Mio Moov S555 Europa Plus 40

Jeśli lubimy pewnie poruszać się z punktu A do B, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o okolicy w której przebywamy to nawigacja  Mio Moov S555 Europa Plus sprawdzi się całkiem nieźle. Oczywiście przejazd z jednego punktu do drugiego też nie powinien sprawić większych problemów, tym bardziej że mapy są całkiem dokładne. Jak to bywa z tego typu sprzętem trzeba się nieco przyzwyczaić do sposobu nawigowania i poruszania się po menu urządzenia. Na pierwszy rzut oka nawigacja jest nieco “nadwrażliwa”, szczególnie przycisk w lewym górnym rogu który sprawia że łatwo znaleźć się nagle w głównym menu, choć wcale tego nie chcieliśmy. Na szczęście po krótkim czasie można się do tego przyzwyczaić.
Mio Moov S555 Europa Plus 40

Długi czas, choć możenie rekordowy ale jednak trzeba trochę zaczekać.

Długi czas, choć możenie rekordowy ale jednak trzeba trochę zaczekać.

Oprócz zwykłego nawigowania mamy do dyspozycji wiele funkcji. M.in. eksploruj – po połączeniu z telefonem nawigacja pobierze informacje, jak w przewodniku turystycznym, o najbliższych ciekawych miejscach czy punktach POI. W wolnych chwili możemy puścić nasze ulubione melodie przez odtwarzacz mp3. Oczywiście po połączeniu z telefonem otrzymamy wygodny zestaw głośnomówiący. Możemy także nawigować do miejsc ze zdjęć, które mają zapisaną lokalizacje gdzie zostały zrobione, nawigacja wskaże nam do nich drogę, można skorzystać z całkiem obszernej bazy takich zdjęć z Internetu.

Bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę.

Bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę.

Samo nawigowanie ma także kilka ułatwień dla kierowców, jak korzystanie z kanału TMC czyli informacji o korkach (jeśli wybierzemy się za granicę – w Polsce niedostępne), asystent pasa ruchu, lokalizacje fotoradarów, czy możliwość zaplanowania trasy oszczędnej, urządzenie planuje trasę by znalazło się na niej jak najmniej zakrętów oraz świateł, co ma zaoszczędzić paliwo.

Jeden z lepszych rezultatów, jak widać przeliczenie trasy trwa tylko chwilkę.

Jeden z lepszych rezultatów, jak widać przeliczenie trasy trwa tylko chwilkę.

Urządzenie jak na spory ekran nie jest nazbyt duże i ciężkie, a jest dość płaskie więc łatwo schować je do kieszeni i skorzystać z trybu pieszego, urządzenie według producenta wytrzyma na akumulatorze do czterech godzin, choć czas znacznie się skróci jeśli włączymy Bluetooth, czy mocno rozjaśnimy ekran.

Robert Dutkiewicz