Ekran wyboru przeglądarek pomaga Operze zwiększyć udział w rynku

Mniej popularne przeglądarki mają utrudniony żywot po nowej aktualizacji Windows

Ekran wyboru przeglądarki, mimo że już wdrożony, wciąż nie budzi zadowolenia wszystkich stron. Twórcy mniej popularnych przeglądarek protestują: ich produkty nie zostały uwzględnione.

Ekran wyboru przeglądarek, stworzony pod przykazem Unii Europejskiej by osłabić pozycję Windows Internet Explorera na rynku, prezentuje pięć najpopularniejszych przeglądarek internetowych na pierwszym planie oraz kolejnych siedem na drugim. Jak nietrudno się domyślić, twórcy tych mniej znanych aplikacji protestują. Ich zdaniem Microsoft pod naciskiem Unii Europejskiej faworyzuje takie produkty, jak Windows Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome czy Opera kosztem Avant Browser, Flocka, GreenBrowsera, Maxthona, Sleipnira czy SlimBrowsera.

Unia Europejska oraz Microsoft nie zamierzają na razie jednak modyfikować ekranu. Swoją decyzję tłumaczą faktem, że autorzy tych aplikacji nie zgłosili się do urzędników tego kraju, by zaproponować odpowiednie zmiany.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.