Tylko kilka krajów gotowych jest do natychmiastowego wdrożenia stref adresowych nie opierających się na alfabecie łacińskim

WOFF oficjalnym standardem dla czcionek osadzonych

Konsorcjum W3C kończy wojnę formatów czcionek osadzonych za pomocą CSS. Web Open Font Format będzie jedynym obowiązującym standardem.

Dotychczas jedynym oficjalnym katalogiem czcionek dla witryn internetowych był Microsoft Core Fonts. Inne fonty można było co prawda osadzać, ale nie istniał żaden zapis standaryzujący tę metodę. W3C kończy ten bałagan i wybrał metodę WOFF, która została opracowana przez Mozillę.

WOFF jest obsługiwany przez Firefoksa od wersji 3.6 oraz Windows Internet Explorera od dziewiątej edycji. Format posiada zabezpieczenia przed kradzieżą czcionki z serwera WWW, co wyróżniło go na tle konkurencji. Ostateczny dokument określający format czcionek zostanie opublikowany w 2012 roku.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.