MSI X-Slim X610-001PL

Firma MSI może pochwalić się bardzo szeroką ofertą komputerów przenośnych. Ma w ofercie super wydajny notebook z serii gaming’owej GT725-070PL, potem bardzo długo pracujący na baterii Wind U115 Hybrid, kilka modeli zwracających na siebie uwagę niezwykle smukłą obudową. Oferowane są modele z procesorami Intela, jak również AMD. Jednym z modeli wyposażonych w procesor AMD jest przetestowany w naszym laboratorium notebook z serii X-Slim, X610-001PL.
MSI X-Slim X610-001PL

Słaba karta graficzna, ale poradziła sobie ze wszystkimi testami

Słaba karta graficzna, ale poradziła sobie ze wszystkimi testami

X-Slim, jak sama nazwa wskazuje, to niezwykle lekka, jak na wielkość matrycy przekraczającą 15 cali (waga ok. 2,2 kg) i szczupła konstrukcja. W smukłej obudowie zostały zamknięte wszystkie niezbędne podzespoły. Znajdziemy tu niskonapięciowy procesor AMD Athlon Neo MV-40 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, dwa gigabajty RAM’u, oraz kartę graficzną ATI Mobility Radeon HD4330.

Karta graficzna nieco mocniejsza od konkurentów

Karta graficzna nieco mocniejsza od konkurentów

To w zupełności wystarczy aby X610 działał stosunkowo wydajnie, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Mówiąc o zużyciu prądu trzeba zwrócić uwagę, że nowy notebook MSI na baterii o dość małej pojemności 5400 mAh pracował nieco ponad cztery godziny, co jest zadowalającym wynikiem. Umożliwiło to nie tylko zastosowanie szeregu energooszczędnych podzespołów, ale również unikalnego systemu zarządzania energią AMD PowerNow!. System ten pozwala na pięciostopniowe balansowanie między wydajnością a energooszczędnością notebooka w zależności od potrzeb użytkownika.

Ogólnie słaba wydajność całego urządzenia

Ogólnie słaba wydajność całego urządzenia

Ciekawostką jest panoramiczna matryca o kinowych proporcjach 16:9 i przekątnej 15,6 cala. Takie proporcje wyświetlacza pozwalają na zwiększenie obszaru wyświetlanego obrazu, co daje bardzo dobry efekt podczas oglądania filmów. Wyświetlany obraz jest zawsze jasny, czysty i wyraźny bez względu na to czy gramy czy oglądamy film.

Niezbyt długi czas pracy na baterii podczas odtwarzania DVD

Niezbyt długi czas pracy na baterii podczas odtwarzania DVD

Ergonomię notebooka psuje niestety bardzo głośny system chłodzenia. Podczas przetwarzania prostych zadań  głośność wynosiła 27 dB (0,7 sona), natomiast gdy zatrudnimy X-Slima do poważniejszych zadań poziom hałasu wzrasta do prawie 35 dB (1,6 sona).

Czas niemal o połowę krótszy od innych notebooków

Czas niemal o połowę krótszy od innych notebooków

Seria X-Slim pomimo swojej smukłości została nieźle wyposażona w złącza. W X610 nie zabrakło portów USB (3 porty), HDMI oraz D-Sub do podłączenia ekranu zewnętrznego, czytnika kart MMC/SD i gniazda sieciowego RJ-45. Do komunikacji bezprzewodowej możemy użyć Wi-Fi bądź modułu bluetooth, które również działają bez zarzutu.

Głośna praca urządzenia

Głośna praca urządzenia

Patrząc na X610 trudno nie dostrzec podobieństwa do Macbooka Air. Jednak MSI wyposażyło swojego notebooka w dużo więcej złącz niż konkurencja, większy ekran, a i cena też jest dużo bardziej atrakcyjna. Wykonanie i jakość użytych materiałów w MSI pozostawiają nieco do życzenia. Szczególnie uginająca się pod naciskiem palców klawiatura. Stwarza ona kiepskie wrażenie mimo tego, że klawisze mają dużą powierzchnię. Podobnie głośność, zwłaszcza, która daje o sobie znać przy dłuższym użytkowaniu urządzenia.

Jarek Niemyjski

Więcej:MSI