NavRoad NR780H Hugo + AM Europa

NavRoad NR780H Hugo to kolejna nawigacja, której ekran raczej kojarzy się z małym telewizorkiem. Jeśli nie rozprasza nas spory siedmiocalowy ekran to sprzęt ten ma w sobie duży potencjał, a w połączeniu z Automapą Europy jest naprawdę godny polecenia. W sklepach możemy spotkać tańsze wersje, z mapą polski lub „gołe” urządzenie bez mapy.

Hugo to nie tylko nawigacja, ale też i centrum rozrywki, możemy oglądać filmy – a jakże z napisami -przejrzeć zdjęcia, posłuchać muzyki, także tej zapisanej na telefonie (jeśli połączymy się przez Bluetooth), pograć, poczytać i porysować. Przyjemną funkcją tej nawigacji jest odblokowany system operacyjny, możemy zainstalować własne aplikacje i z nich korzystać.

Niecałe pół minuty na start to dobry wynik, choć można także zrobić to szybciej
Niecałe pół minuty na start to dobry wynik, choć można także zrobić to szybciej

Mnogość złącz: mini USB, USB do komunikacji z akcesoriami (pendrive, twardy dysk), gniazdo dla dodatkowego mikrofonu, dwa złącza AV w tym wsparcie dla kamery cofania, wyjście słuchawkowe, dla modułu TMC i wreszcie złącze kart pamięci SD to całkiem sporo jak na nawigację, czyli dla każdego coś miłego. Dla porządku trzeba też wspomnieć, że oprócz słuchania muzyki z telefonu komórkowego, oczywiście możemy połączyć je w zestaw głośnomówiący. Mamy także w nawigacji nadajnik FM, dzięki radiu samochodowemu głośniki wesprą nawigację, jeśli nie wystarczą nam wbudowane głośniki stereo w samym urządzeniu. Interfejs menu sprzętu jest przejrzysty co ułatwia korzystanie z wszystkich funkcji.

Całkiem dobry wynik, daje o sobie znać dwurdzeniowy procesor, choć nadal nie jest to najlepszy wynik w całym rankingu
Całkiem dobry wynik, daje o sobie znać dwurdzeniowy procesor, choć nadal nie jest to najlepszy wynik w całym rankingu

Urządzenie sporo waży, ale w stosunku do poprzedniego modelu z dużym ekranem jest znaczący progres w odchudzaniu. Mocowanie do szyby wygląda całkiem solidnie i jest wygodne, z pomysłowym regulowanym ramieniem pozwoli na dopasowanie do naszych potrzeb. Niezbyt długi jest czas pracy z akumulatora, ale spory ekran na pewno zabiera dużo energii.

Przeciętny wynik, ale kilka sekund różnicy nie jest dużym problemem.
Przeciętny wynik, ale kilka sekund różnicy nie jest dużym problemem.

Sprzęt wraz z AutoMapą Europy sprawia bardzo dobre wrażenie. Ostatnie aktualizacje mapy także znacznie poprawiły swoją dokładność, zarówno w Polsce jak i w Europie. A zapowiedziane jeszcze częstsze aktualizacje mogą tylko cieszyć. Dzięki dużemu ekranowi obsługa mapy palcem nie sprawia większych trudności. Poprawiła się także intuicyjność obsługi mapy, choć nadal nowicjuszom lub wcześniejszym użytkownikom innych map na początku na pewno może sprawiać kłopoty.

Nawigacja z tą mapą nie jest tania, choć zapewne odwdzięczy się swoją funkcjonalnością przyszłemu nabywcy.

Robert Dutkiewicz

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News

  • Oceny
    • Łączna 94