Studenci otrzymają MacBooki i iPady, wraz z cyfrowymi pomocami naukowymi

Nie będzie monopolu iBooks na iPadzie

Amazon zapowiedział, że wkrótce na App Store pojawi się aplikacja, która będzie umożliwiała iPadowi korzystanie z e-booków przygotowanych dla Kindle'a.

Ponad 450 000 książek dostępnych dla czytnika Kindle zostanie udostępnionych iPadowi, i to oficjalnie. Wszystko to dzięki aplikacji dla iPhone OS, która jest tworzona przez Amazona. Program będzie udostępniał wszystkie funkcje znane z Kindle’a, w tym technikę Whispersync, która synchronizuje zakładki, ostatnio czytaną stronę i notatki ze wszystkimi kompatybilnymi i posiadanymi przez nas urządzeniami. Użytkownik będzie mógł również dopasowywać czcionkę, kolory, jasność i interfejs według swoich preferencji.

Barnes and Noble również stworzy aplikację dla swojego sklepu z e-bookami. Pojawi się ona na App Store w kwietniu, tuż przed premierą samego urządzenia. Wirtualna księgarnia ma w swoim portfolio ponad milion tytułów, magazynów i gazet.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.