Assassin's Creed II dla Windows był pierwszą grą Ubisoftu wymagającą stałego połączenia z Internetem

Niegrywalne, oryginalne gry Ubisoftu

Windowsowe wersje gier Ubisoftu są na tyle dobrze zabezpieczone, że ich posiadacze nie są w stanie grać w zakupione gry. Kradzione, pirackie wersje są pozbawione tego problemu.

Wszystkie nowe gry wideo wydawnictwa Ubisoft posiadają dość nietypowe zabezpieczenie antypirackie: by móc grać w daną grę wymagane jest stałe połączenie do Internetu. Gra bowiem przez cały czas kontaktuje się z serwerami Ubisoftu, które cały czas sprawdzają, czy jest oryginał, czy też piracka kopia. Sęk w tym, że serwery te jak na razie co chwila ulegają awarii, co uniemożliwia zabawę. Najwięcej skarg pochodzi od europejskich graczy, ale również i reszta świata miewa ten sam problem. Gra, bez połączenia z serwerem, nie pozwala na rozgrywkę nawet w trybie dla pojedynczego gracza.

Ubisoft zapewnia, że stale monitoruje swoje serwery i dokłada wszelkich starań, by wyeliminować problem. Za stan rzeczy obwinia… ataki hakerów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.