Papierowa premiera kart graficznych EVGA GeForce GTX 400

Oficjalny debiut kart graficznych z serii GeForce GTX 400 zbliża się wielkimi krokami. Tym razem EVGA zaprezentowała pudełka, które na rynek trafią 26 marca - z kartami w środku.

Po pierwszych zdjęciach nowych kart graficznych Nvidii oraz krótkiej demonstracji ich możliwości graficznych podczas targów CeBIT 2010, jeden z partnerów Nvidii ujawnia pudełka, w których sprzedawane będą pierwsze karty kalifornijskiego producenta z obsługą DirectX 11. Papierowa premiera kart EVGA GTX 470 i GTX 480 potwierdza tylko to, co już wiemy – obydwie będą wspierać technologie DX11, 3D Vision Surround, PhysX, CUDA oraz SLI. Model GTX 470 wyposażony jest ponadto w 1280 MB pamięci GDDR5, zaś GTX 480 – 1536 MB pamięci GDDR5. Obydwie oczywiście posiadają procesor graficzny w architekturze Fermi. Oficjalna premiera nowych kart przewidziana jest na 26 marca.

Zajrzyj również do naszego rankingu kart graficznych!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.